субота, 18 червня 2011 р.

§ TURTLE NEWS: [ANIMALS] Екологи: будівництво дельфінарію у Київському зоопарку – неприпустиме

Київ, 17 червня 2011 р. - Учасники кампанії проти комерційного використання дельфінів виступили проти зведення на території Київського зоопарку чергової в'язниці для китоподібних.

На офіційному веб-порталі Київської міської адміністрації повідомляється, що «найближчим часом у Київському зоологічному парку можуть розпочати будівництво надсучасного океанаріуму. Таке рішення було прийняте 10 червня на засіданні постійно діючої Конкурсної комісії із залучення інвесторів. За словами голови комісії, заступника голови КМДА Руслана Крамаренка, планується будівництво комплексу для утримання дельфінів і рідкісних морських тварин. Збудувати його планують на території незавершеного павільйону для людиноподібних мавп. Частину залучених коштів збираються пустити на реконструкцію вже існуючого павільйону для людиноподібних приматів».

Олег Андрос, Спілка вільних журналістів «Природа над усе», коментує: «Справді, існує нагальна необхідність у побудові нового приміщення для приматів у Київському зоопарку. Незадовільне становище людиноподібних викликає значну занепокоєність громадських організацій. Однак неприпустимо покращувати умови утримання одних тварин за рахунок комерційної експлуатації інших, оскільки це – порушення чинного законодавства. Усі три види дельфінів, які мешкають у Чорному морі, занесені до Червоної книги України. Ми закликаємо КМДА припинити ці прожекти та залучати інвесторів суто для будівництва приміщення для приматів».

Катерина Полянська, Національний екологічний центр України: «Вже третій рік триває громадська кампанія, метою якої є закриття усіх комерційних дельфінаріїв в Україні і відновлення законності у галузі утримання морських китоподібних. В Києві з 2009 р. незаконно функціонує дельфінарій «Немо», який неодноразово опечатувався держекоінспекцією, не має рішення Київради про землевідведення та незаконно підключений до міської інфраструктури. Між тим, лобісти бізнесу на дельфінах пропонують побудувати у столиці вже другий дельфінарій. До того ж, на території Київського зоопарку, який є передусім науковою установою та місцем для збереження цінних видів, а не комерційно-розважальним комплексом, якими є приватні дельфінарії. КМДА повинна докласти зусиль, щоб Київський зоопарк повернувся до Європейської асоціації зоопарків та акваріумів (ЄАЗА) після років занепаду та фінансових скандалів, а не паплюжити обличчя зоопарку побудовою дельфінарію».

СВЖ «Природа над усе» та НЕЦУ надіслали звернення до КМДА з вимогою направити зусилля на пошук інвесторів для будівництва нового приміщення для приматів за сучасними євростандартами, які не пов'язані з комерційною експлуатацією морських китоподібних.

Довідка. Дельфіни занесені до Червоної книги України, Міжнародної Червоної Книги (IUCN), знаходяться під захистом Бернської та Боннської конвенцій, угоди ACCOBAMS. Дельфінарії не можуть забезпечити умови, що відповідають природним потребам дельфінів. Для таких розумних та активних тварин басейн 20 метрів в діаметрі та 4,5 метри глибиною не може замінити море.

Кампанія проти комерційних дельфінаріїв в Україні триває з 2009 р. За цей час Мінприроди, всупереч обіцянкам, все ще не прийняло правила утримання морських китоподібних у неволі. На початку 2011 р. закінчився строк мораторію на вилучення усіх видів дельфінів з природного середовища, що діяв з 2008 р. під тиском громадськості.


Для контактів:

Катерина Полянська,

Національний екологічний центр України,

Дружина охорони природи міста Києва «Зелене майбутнє».

Моб. тел.: 067 266 44 38

ktgreentree@gmail.com

Олег Андрос, заступник голови Спілки вільних журналістів «Природа над усе»,

Дружина охорони природи міста Києва «Зелене майбутнє».

Моб. тел.: 097 502 75 51

androsland@inbox.ru

Немає коментарів:

Опублікувати коментар