четвер, 17 травня 2012 р.

§ TURTLE NEWS: [ANIMALS] Масова загибель дельфінів у Чорному морі: на узбережжя Криму викинуло майже 150 мертвих тварин


Вперше за 10 років у Криму стався безпрецедентний випадок масової загибелі дельфінів. В цьому році мертвих дельфінів знаходять - від Судака до Керчі, але найбільше - біля Феодосії
Ігор Сікорський
Павло Гольдін
Вперше за 10 років у Криму стався безпрецедентний випадок масової загибелі дельфінів. Цьогоріч мертвих дельфінів знаходять від Судака до Керчі, але найбільше - біля Феодосії. Причини загибелі тварин з’ясовуються.
У Криму за останні два тижні на берег море викинуло майже півтори сотні мертвих дельфінів. Це переважно "азовки", їх ще називають "морськими свинями". Науковці, які оглядали останки тварин, кажуть, що зазвичай більшість "азовок" гине в рибальських донних сітях. Але цього разу припускають, що причиною масової загибелі морських ссавців могли бути і не рибалки, передають "Подробности".
Першими на сполох забили співробітники Опукського і Карадазького заповідників. Кажуть, загиблих "азовок" знаходять постійно, але зазвичай це поодинокі випадки. "Сьомого травня був проведений рейд - ми виявили шість трупів. А десь днів через 2-3, коли посилився південний вітер, то реально я був теж ошелешений такою цифрою - більше 120 особин лежало", - розповів науковий співробітник Опукського заповідника Ігор Сікорський.
Майже всі тварини - це "азовки" - найменші з чорноморських дельфінів. Жертвами риболовецьких мереж вони стають частіше, ніж, наприклад, афаліни і білобочки - через свій ультразвуковий промінь - сонар.
"Ехолокаційні здатності морської свині такі, що вона не розпізнає тонку нитку сітки. Її ехолокатор налаштований на дрібну рибу, тому, умовно кажучи, промінь звуку, який вона випускає, він проходить в комірки, і морська свиня не бачить сітки", - пояснює дельфінолог Павло Гольдін.
За словами науковців, цьогоріч мертвих дельфінів знаходять від Судака до Керчі. Але найбільше - біля Феодосії. Обривки риболовецьких сіток в Криму можна знайти на всьому узбережжі. Саме в них найчастіше і гинуть дельфіни-азовки. Але дельфінологи кажуть, цього року сліди сітки знаходять лише на одному з п'яти мертвих дельфінів.
Найпевніші ознаки загибелі в сітях - зрізаний хвіст або його відсутність. Але у більшості мертвих тварин таких слідів не виявили. Тому науковці не відкидають того, що причиною масової смерті азовок могло бути отруєння.
"Дельфіни гинуть часто. Але те, що ми спостерігаємо зараз, - це наймасовіший спалах за останні більш ніж 10 років", - каже дельфінолог Павло Гольдін.
Дельфінологи вирахували приблизний час і місце загибелі дельфінів. Це сталося два-три тижні тому у Чорному морі, на південь від Керченського півострова. Біологи сподіваються, що причину їхньої смерті все ж встановлять - для цього в Криму вже створена спеціальна комісія.
http://newsru.ua/ukraine/17may2012/dolphins.html

Немає коментарів:

Опублікувати коментар