неділя, 4 листопада 2012 р.

Близько 100 дельфінів викинулися на берег біля островів Австралії


На береги двох маленьких островів, що знаходяться у Бассовій протоці між Австралією і Тасманією, в минулі вихідні викинулися близько ста дельфінів

На береги двох маленьких островів, що знаходяться у Бассовій протоці між Австралією і Тасманією, в минулі вихідні викинулися близько ста дельфінів.

За повідомленнями рятувальних служб, імовірно в суботу увечері, 3 листопада, на березі острова Кінга виявилися 13 дельфінів-афалін, наступного дня на піщаний пляж розташованого поруч крихітного острова Нью Єарс викинулися відразу 80 дельфінів - афалін і грінд. Нарешті в понеділок на мілководді до острова Нью Єарс прибилися ще більше десяти особин китоподібних, передає РИА "Новости".

Австралійські рятувальні служби, яким допомагали добровольці, впродовж усієї неділі намагалися вивести у відкритий океан тварин, багатьох з них довелося викопувати з прибережного піску. За їх словами, зробити це досить важко, оскільки більшість дельфінів сильно ослабіли на мілині, вони виснажені, сильно дезорієнтовані, деякі мають шкірні поразки від сонця. Окрім цього ссавці перебувають в стресовому стані. Незважаючи на усі зусилля людей, більше 70 дельфінів загинули.

По припущенню біологів, два масові викиди афалін і грінд на береги розташованих неподалік один від одного островів мають якусь загальну причину. Проте, що саме стало приводом для таких дій тварин, фахівці сказати доки не беруться.

Кити і дельфіни часто викидаються на берег. В основному, це відбувається в літні місяці, коли зграї ссавців мігрують в антарктичні води або повертаються звідти повз узбережжя острівної держави. Як правило, якщо одна грінда викидається на берег, то інші намагаються допомогти їй і у результаті розділяють її долю.

Раніше на Південному острові Нової Зеландії загинуло понад 60 чорних дельфінів. Тварини викинулися на берег в районі пляжу Фаревелл Спліт, де їх виявили туристи.

http://newsru.ua/world/05nov2012/afalin.html

Немає коментарів:

Опублікувати коментар