19 грудня учасники Всеукраїнської громадської кампанії «Україна без дельфінаріїв!», провели пікет навпроти донецького дельфінарію «НЕМО» в парку культури і відпочинку ім. Щербакова. Аналогічно до вересневих подій у Києві, робітники дельфінарію намагались силою припинити акцію.
Наміри створення нових дельфінаріїв активно пропагуються і підтримуються керівництвом великих міських агломерацій України з початку цього року. Не виколючення і міський голова Донецька – з літа цього року. При цьому, нові дельфінарії існують з порушенням законодавства. Згідно Закону України «Про Червону книгу України», використання дельфінів з комерційною метою (а дельфінарії є нічим іншим, як комерційним проектом) заборонено. В першу чергу, дельфіни страждають через умови транспортування і хлорування басейнів в дельфінаріях, віддалених від моря – харківському «НЕМО», дніпропетровському «Кобзов», київських «НЕМО» і «Кобзов», львівському «Кобзов».
Тому, не дивлячись на дев'ятиградусний мороз і заметені снігом вулиці, активісти громадської кампанії «Україна без дельфінаріїв!» вийшли на пікет проти відкриття нового дельфінарію в наступному місті, віддаленому від моря – Донецьку.
Встановивши атрибути, що символізують дельфінарій – величезний макет дельфінарію «НЕМО» у вигляді консервної банки і двохлітрову банку з іграшковими дельфінами всередині просто на сніг, учасники пікету розгорнули плакати. Не дивлячись на присутність правоохоронців, відразу вибіг директор дельфінарію і сказав і учасникам пікету пересунутися на сніг, бо розчищали, мовляв, не для них, а «для людей». Відступивши ще далі від входу до дельфінарію, активісти почали проголошувати основні пункти, через які вони не згодні з існуванням дельфінаріїв. Це супроводжувалось криками тренера Дмитра: «А ти зайди і глянь!», «На кого ви працюєте?!» тощо. Згодом з'явилася бригада прибиральників снігу. Активістів ще більше відтіснили до сугорбів, а їхні особисті речі закидали снігом.
Вершиною агресії стало те, що на дівчинку, яка роздавала відвідувачам дельфінарію інформаційні листівки, здійснили напад робітники дельфінарію, - схопили за руку, відібрали листівки, викинувши їх в сніг. Куди дивилася міліція, що охороняла мирну інформаційну акцію? На годинник. Адже 20 січня – День міліції і вже так хочеться святкувати, про що дільничний міліціонер натякнув учасникам пікету мінімум три рази.
Зараз активісти кампанії «Україна без дельфінаріїв!» проводять збір підписів під колективним зверненням до міського голови Донецька – Олександра Лукьянченко з проханням перевірити законність будівництва дельфінарію в Донецьку.
Для контактів:
Ганна Заворотна, організатор пікету, 0506218729
Максим Науменко, лідер громадської ініціативи «Люди за права тварин» в Донецьку, 0501757373
Міжнародний день полонених дельфінів (World Day for Captive Dolphins)
-
*Цього року виповнюється 42 роки з часу утримання дельфінів в неволі на
території України.*
Вперше дельфінів почали утримувати в неволі у 1977 році, коли ...
5 років тому
Немає коментарів:
Дописати коментар