Постійна депутатська комісія природокористування Львівської міської ради одноголосно опротестувала включення до порядку денного сесії Львівської міської ради 30 вересня питання «Про влаштування тимчасового збірно-розбірного дельфінарію у Львівському центральному парку культури і відпочинку імені Б.Хмельницького. Члени депутатської комісії, зокрема її голова Віра Лясковська, взагалі проти реалізації ідеї, поданої представником одеської компанії «Нерум-1» у Львові, оскільки вважають, що утримання дельфінів у неприродних умовах суттєво скорочує їхнє життя. Про це сьогодні, 12 жовтня, під час прес-конференції заявили члени депутатської комісії природокористування ЛМР.
Науковець також поінформував: «У приморських дельфінаріях, обладнаних вольєрами в прибережній зоні для випуску дельфінів на реабілітацію, тривалість життя скорочується у 5-7 разів. У випадку утримання дельфінів у закритому дельфінарії, тривалість їхнього життя становить 2-3 роки. При цьому середня тривалість на волі - до 35 років. В неприродних умовах - це приречені тварини. Вони не можуть жити в обмеженому, закритому просторі. Об'єми ж басейну, запропоновані для Львова - повний нонсенс. Це - несерйозно, абсурдно, а з точки зору нашого законодавства – злочинно».
Адвокат «Бюро екологічних розслідувань» Дмитро Скрильніков порекомендував депутатам зробити запит в обласну екологічну інспекцію на перевірку походження дельфінів, яких пропонують експонувати у Львові. Він зазначив: «До 2011 року в Україні діє мораторій щодо будь-якого вилову китоподібних. Зараз почався бум дельфінаріїв по всій Україні. Є питання щодо законності отримання дельфінів».
Окрім цього, учасники прес-конференції піддали сумніву соціальну складову проекту, відповідно до якої у дельфінарії пропонується організувати лікувальне спілкування дельфінів із дітьми з хворобою Дауна.
Голова Благодійного фонду взаємодопомоги та захисту дітей з аутизмом «Контакт» Галина Кирчів-Грицай, зазначила, що перед реалізацією ідеї дельфінарію з терапевтичним заняттями, слід було б добре проаналізувати міжнародний досвід. Вона додала, що спілкування з дельфінами є у другому десятку чинників, що справляють позитивний ефект на здоров'я дітей з аутизмом.
http://zaxid.net/newsua/2009/10/12/180432/
Немає коментарів:
Дописати коментар